Baskı Süreci

Ofset Baskı

Düşük maliyetle çok miktarda baskı kısa sürede yapılabilir. Bu sebeple bütün dünyada en çok tercih edilen baskı tekniğidir. Basılacak her renk için farklı bir birim olduğu için tek seferde çok farklı renkler basılabilir. Maliyet – fayda oranı fazladır, yüksek kalitede renk seçenekleri sunar, hızlı baskı olanağı sağlar. Matbaa ve baskı tesislerinde kullanılan geniş hacimli en uygun baskı tekniğidir. Kabartma ve damgalama gibi farklı baskı uygulamalarına olanak sağlar. Hemen hemen her sektörün baskı ihtiyacını karşılayabilecek esnekliktedir. Düşük, orta ve yüksek hacimli baskılarda uygulanabilir.

Dijital Baskı

Bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımların kullanım amacına göre farklılık gösteren çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğidir. Diğer baskı yöntemlerine göre çok daha hızlı, pratik ve esnektir.

Ofsete kıyasla daha hızlı baskı sürecine girme ve ofsette kullanılan metal parça veya kalıpların olmaması sebebiyle tercih edilmektedir. Dijital baskıda gün geçtikçe düşen maliyetler, bu sistemin yaygın kullanımını ve tercih edilmesini sağlamıştır.

Man Roland

Heidelberg Speedmaster

Sürekli Form Makinası

Konica Minolta Bizhub